Hakkımızda

Şirketimiz 1979 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

 

İlk etapta şirketimiz talaşlı imalat sektörünün yeni gelişen ve teknolojik altyapı gerektiren plastik enjeksiyon kalıp imalatı ile SURKALIP KALIP SAN.TİC.LTD.ŞTİ. adı altında hizmet vermeye başlamıştır. Şirketimiz müşteri memnuniyeti prensibine bağlı olarak enjeksiyon makinaları ile her türlü termoplastik malzemelerin üretimini yapmaktadır.

 

Plastik üretim hattında çalışan kalıpların bir kısmı kendi kalıplarımız olup, bir kısmı ise müşterilerimize ait kalıplardır. Şu an şirket bünyemizde 75 tondan 1600 ton’ a kadar plastik enjeksiyon makine parkı bulunmaktadır. Sur Kalıp firma merkezi İstanbul Merter de olup , İstanbul Beylikdüzü  ve Manisa  olmak üzere iki adet şubesi bulunmaktadır.

 

Manisa fabrikamız:

 

2003 yılında toplam 5 adet enjeksiyon makinesi ( 250 tondan  1250 tona kadar ) ile faaliyete başlamıştır. 2004 yılında ise bünyesine dahil edilen kalıphane ile bakım – onarım işlemlerini kendi imkanları ile  yerine getirmeye başlamıştır.

 

2006 yılında Organize Sanayi içindeki yeni yerinde toplam 9 enjeksiyon makinesi,  2007 yılında 12 enjeksiyon makinesi ve 2008 yılında ise 14 enjeksiyon makinesi ile hizmet vermeye devam etmektedir.

 

Üretim alanımız :    Beyaz eşya,elektronik,iletişim,ulaşım,yapı,ambalaj ve promosyon sektörleri için “tam zamanında” parça üretimi

 

Bunun yanında  kalıp bakım-servis hizmetleri için bünyemize dahil edilen modern talaşlı üretim tezgahları ile donatılmış,uzman hizmet veren atölyemizle tüm müşteri kalıplarının faydalı ömürleri koruyucu-önleyici bakımlarla süresiz desteklenmektir.

 

Manisa Fabrikamızın toplam kapalı alanı 5000 m2 olup 1500 m2 lik yarı kapalı depolama alanına sahiptir ve  aşağıda belirtilen bölümlerden oluşmaktadır:

 

Müşteri Hizmet Ofisleri

Kalite Arşiv ve Laboratuvarı

Üretim ve Gruplama Montaj Alanları

Malzeme Giriş Kabul ,Stok ve Fason Ambarları

Bitmiş Ürün Ambarları

Kalıp Bakım-Servis Atölyesi

İdari ofisler,Yemekhane ve sosyal tesisler

 

Sektörümüzde Yurtiçi ve Dünya Ticareti rekabeti gittikçe  çetinleşmekte, teknoloji ve sistemler hızla yenilenmektedir. Bu koşullar müşterilerimiz için de aynen geçerlidir. Şirketimizin bu koşullarındaki başarısını sürdürebilmesi:

 

• Şirketimizin başarısı  hedef alınan  “ MÜŞTERİLERİMİZİN MEMNUNİYETİ”,

• ISO 9001:2008-KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ garantisi ile ürünlerimiz ve hizmetimizde  "SÜREKLİ KALİTE GÜVENCESİ ",

• Takım çalışmasına inanmış ve her faaliyetimizde sorunları paylaşıp çözen" EĞİTİMLİ UZMAN PERSONEL "

• Koruyucu bakım ve kalibrasyonlarla her an kaliteye hazır kontrollü üretimde" YENİLENEN ÇAĞDAŞ TEKNOLOJİ "

• Tüm çalışanlar ve taşeronlarla zaman, maliyet, çevre ve kaynak israfı önlenerek yaratılan, talebe cevap veren ekonomik bir satış fiyatı için

 

" VERİMLİLİK VE KAYNAK TASARRUFU”………. İle gerçekleştirilebilir.